//
Ana Sayfa / ASYA / Afganistan’da katliam: 30 ölü!

Afganistan’da katliam: 30 ölü!

Afganistan’da 2 askerinin ölümünden sonra ABD’den hava operasyonu yapıldı, 30 sivil öldürüldü.

Afganistan’ın Kunduz eyaletinde Taliban ile Afganistan güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 2 ABD askeri öldü. Ardından hava operasyonu başlatan ABD’nin İHA’larla düzenlediği saldırıda 30 sivilin öldürdüğü belirtiliyor

Afganistan’ın Kunduz eyaletinde, ABD-NATO destekli Afganistan güvenlik güçleri ile birlikte cihatçı Taliban’a karşı operasyon yürüten ABD askerlerinden 2’si çatışmada öldü,2’si ise yaralandı.

Bunun üzerine bölgede İnsansız Hava Aracı (İHA) ile ‘ava çıkan’ ABD askeri güçlerinin düzenlediği saldırılarda, aralarında kadın ve çocuklarında olduğu 30 sivilin öldürüldüğü aktarıldı. Sivil Afgan halkının ölümüne sebep olan saldırılar kentte protestolara sebep oldu.

Afganistan Savunma Bakanlığı sözcüsü Devlet Veziri çatışmada ayrıca 3 Afgan Özel Kuvvetler mensubunun öldüğünü duyurdu.

ABD Afgansitan’ı işgal ettiğinden beri Taliban ve El Kaide gerekçesiyle Afganistan halkına karşı hava saldırıları ve şafak baskınları ile sayısız katliama imza attı.

Son olarak 3 Ekim 2015’te Kunduz’da Sınır Tanımayan Doktorlar’ın da bulunduğu hastaneye yönelik hava saldırısı düzenleyen ABD’nin 42 kişiyi öldürmesi büyük tepkilere yol açmış, ABD yaptığı resmi açıklamada sıklıkla belirttiği üzere saldırının ‘yanlışlıkla’ olduğunu ifade etmişti.

Ayrıca Kontrol edin

NATO Rusya’ya kafa tuttu: Çekil!

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, “Rusya’nın, Gürcistan’ın Abhazya ve Güney Osetya bölgeleriyle ilişkilerini derinleştirmesi bizi endişelendiriyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler