//
Ana Sayfa / TÜRKİYE / “Dünyada ne kadar pezevenk varsa laiktir”

“Dünyada ne kadar pezevenk varsa laiktir”

Nevşehir Eğitim-Bir Sen Şube Başkan Yardımcısı ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu Müdürü İskender Çınar’ın Facebook hesabından vaiz Timurtaş Uçar’ın “İlk laik şeytandır. Dünyada ne kadar hırsız, pezevenk varsa laiktir” ifadelerinin yer aldığı paylaşımlar ortaya çıktı.

Laikliğe küfreden müdür ayrıca, 2024’te hilafetin geri geleceğini belirterek “Nasıl dinsizleştirildik” başlığı altında cumhuriyetin kuruluş dönemindeki devrimleri hedef aldı.

Çınar, İstanbul saldırısının yaşandığı yılbaşı gecesinde “İlk laik Şeytan’dır. Allah var kabul ederim ama koyduğu kanunları kabul etmem demektir laiklik. Kafirliktir laiklik. Dünyada ne kadar hırsız, pezevenk varsa laiktir” ifadelerinin yer aldığı görselleri paylaştı.

HİLAFER ÇAĞRISI

Çınar’ın ayrıca hesabından hilafet çağrıları da yapması dikkat çekti.

Medreselerin kapatılması, hilafetin kaldırılması, Arapçanın yasaklanması, ezanın Türkçeleştirilmesi ve laiklik ilkesinin anayasaya girdiği yılları paylaşan Çınar, “2024 de hilafet geri gelecek. Diğerlerini söylemeye gerek bile yok” yorumunda bulundu.

AÇIĞA ALINDI!

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, yapılan şikayetler üzerine başlatılan soruşturma çerçevesinde İskender Çınar soruşturma kapsamında açığa alındı.

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yasin Sezel ise soruşturmanın devam ettiğini belirtti.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “Bu kişinin açığa alınmasının toplumun yüreğine su serpti. Söz konusu müdür yaptıklarının cezasını ödeyecek ve bizim birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır” şeklinde konuştu.

CHP’DEN SUÇ DUYURUSU

Açığa alınan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu müdürü hakkında CHP İl Başkanlığı da suç duyurusunda bulundu.

Çınar’ın bahse kosu paylaşımı:

http://t24.com.tr/files/20170105100358_3000e359-0d24-405e-9843-9d848d1911e4.jpg

Ayrıca Kontrol edin

Başbakan Yıldırım’dan MİT’e tehdit!

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı bozkurt işareti için ”80 milyonu kucaklıyoruz, tek istisna …

Bir Yorum

  1. Chpliler, laikliğe küfreden akp tabanı tarikatçıları gündem ettikçe,chpli medya bunu habire yayınladıkça ak parti, bu laikliğe küfreden kendi yandaşlarını hapise tıkacak sonunda.tarikatların üyeleri zamanla akp nin baskısıyla akp düşmanı olacak. Aslında ak parti özünde laikdir ama akp yöneticileri dinide arada kullandığı için akp tabanı akp nin,hilafeti getireceğine inanıyor.tarikat,cemaat şeyhleride hocalarıda öyle müridlerini talebelerini gaza getiriyor. iş ciddiye binince şovlukdan çıkınca ak parti gerçek yüzünü sofilerede gösteriyor arada. Şu adamın açığa alınması akp yöneticilerinin erdoğanın emriyledir. ak partinin laiklik söylemleri ne kadar artarsa, tarikatçı yandaşlarda etki tepki yapacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler