//
Ana Sayfa / AMERİKA / Florida saldırganına idam!

Florida saldırganına idam!

Florida’da 5 ABD’liyi öldüren Esteban Santiago saldırıyı Ebubekir el Bağdadi adına yaptığını söyledi. Mahkemenin Santiago’ya idam hükmü vereceği belirtildi.

ABD’nin Florida eyaletindeki Fort Lauderdale Havalimanı’na düzenlenen, 5 kişinin hayatını kaybettiği ve 6 kişinin yaralandığı saldırının zanlısına savcıların hangi suçlamaları yönelttiği ortaya çıktı.

Müslüman olduktan sonra askerlik görevinden istifa eden ve “radikalleşen” zanlı Esteban Santiago (26), uluslararası bir havalimanında ölümle sonuçlanan bir şiddet eylemi gerçekleştirmek suçlamasıyla yargılanacak.

Bu suçun en üst düzey cezası ise idam. Santiago’ya aynı zamanda silah taşımak gibi daha hafif suçlamalar da yöneltildi.

Zanlının yetkililere saldırıyı planladığını ve Fort Lauderdale Havalimanı’na tek yön bir bilet aldığını aktardığı ifade edildi.

Santiago’nun dolu olmayan yarı-otomatik bir silah ile mermi taşıdığı ve yasal olarak Alaska’dan uçağa bindiği belirtiliyor. Saldırganın Florida’ya vardıktan sonra tuvalette silahını doldurduğu düşünülüyor.

Saldırgan, silahındaki mermiler bittikten sonra yetkililere teslim oldu.

ABD’DE İDAM CEZASI!

2013 yılında ABD’de 39 hükümlü idam edilmiştir ve 3.088 hükümlü de ölüm sırasında bulunmaktadır.

Texas, Oklahoma, Florida, Missouri, Ohio, Virginia ve Arizona başta olmak üzere pek çok eyalet sıklıkla insan öldürme suçundan hüküm giymiş kişileri idam etmektedir. Şu ana kadar en çok idam Teksas’ta gerçekleşmiştir.

Öte yandan, Santiago’nun ceza alması halinde sıra almadan idam edileceği aktarıldı.

Ayrıca Kontrol edin

ABD ile Rusya arasında “füze” gerilimi!

Amerikan yönetimi, Rusya’nın 1987’deki uluslararası anlaşmayı ihlal ederek Cruise füzesi konuşlandırdığını iddia etti. Amerika Birleşik …

Bir Yorum

  1. NEREDESENİZ?

    EY FASIK, FACİR, MÜNAFIK VE EY KAFİRLER! İSLAM DEVLETİ NEDEN AMERİKAYA NİÇİN SALDIRMIYOR DİYENLER NEREDE!!! AMA ONLAR YİNEDE İMAN ETMEZLER ÇÜNKÜ HASTALIKLI İNSANLARDIR……………

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler