//
Ana Sayfa / İSLAMİ KONULAR - MAKALELER / Güncel vakıa ve Mehdi’nin çıkışı

Güncel vakıa ve Mehdi’nin çıkışı

İD HABER / ÖZEL

Cezayirli alim Abdulfettah Hamdaş ez-Zerravi, Ortadoğu’daki gündeme dair bir değerlendirme videosu yayınladı.

Mehdi’nin çıkış sürecinden dem vuran ünlü Şeyh Zerravi, bazı nakiller yaparak, “Irak ve Şam kuşatıldığında Mehdi ortaya çıkacak” dedi.

Irak ve Suriye’de kuşatmaların arttığı bir dönemde yaptığı analizle dikkat çeken ünlü din adamının videolu açıklaması Türk diline tercüme edildi.

İşte açıklama tam tercümesi:

Allah’a hamd olsun. Salat ve selam Allah’ın Resul’üne olsun.

Daha sonra kardeşler: Biz bu ümmetin ahiri yani sonuyuz. Bu sözü ben söylemiyorum. Bu sözü Peygamber efendimiz (sav) söylüyor.

Irak ve Şam kuşatıldıktan, ambargoya tabii tutulduktan sonra Peygamber efendimiz (sav) haber vermiştir ki:

Ümmetimin sonunda bir Halife olacaktır. Bu Halife hiç saymadan, bakmadan, insanlara mal dağıtacak, isteyen hiç kimseyide rddetmeyecek mutlaka herkese verecektir.

Hadisi zikredeyim:

Ebu Nazre’den; o dedi ki:

Cabir bin Abdullah’ın yanında oturuyorduk. Bu arada Cabir: “İleride Irak ehline ne bir ölçü, ne de bir dirhem götürülemeyecek.” dedi. Biz: “Bu engelleme nereden olacak?” dedik. Cabir: “Acem tarafından; onlar bunu engelleyecektir.” dedi. Sonra şöyle dedi: “İleride Şam ehli için de ne bir dinar, ne de bir ölçek götürebilecek.” dedi. Biz: “Bu engelleme nereden olacak?” dedik. Cabir: “Rum tarafından engelleme olacak.” dedi. Sonra da biraz sustu. Sonra şöyle dedi: Allah Rasulü (s.a.v) buyurdu ki: “Ümmetimin sonunda bir halife gelecek; malı sayı ile değil, avuç avuç dağıtacak!” (Muslim/Fiten 67,2913)

Mehdinin çıkış alametlerinden birisi, ahir zamanda olacak olaylardan bir tanesi de Irak ve Şam’da kuşatma ambargo olacaktır.

İşte bu vuku bulmuştur. Irak ambargoya maruz kalmıştır ve savaş açılmıştır. Kafirler (tercümanın notu: ABD) Irak’a saldırmış ve işini bitirmişlerdir. Daha sonra da mecusilere (tercümanın notu: Bağdat hükümeti) Irak’ı teslim etmişlerdir.

İşte bu zaman, Peygamber efendimizin (sav) haber vermiş olduğu vakitlerdir.

Irak ambargosu ve savaşından sonra Şam; Amerika, NATO, Rusya, İran ve bunların milisleri tarafından kuşatılmış ve ambargo altına alınmıştır. Hadisler de bahsedilen Irak ve Şam ambargosu, kuşatması bu kuşatmayı yöneten Acemler (tercümanın notu: Arap olmayanlar) ve Rumlar tarafından hadiste basedildiği gibi gerçekleşmiştir. Nitekim Farisiler (tercümanın notu: İran) bu kişilerin ellerinde oyuncaktırlar ve istedikleri gibi oynamaktadırlar.

Irak ve Şam’ın  etrafı kuşatılmış, aç bırakılmış, öldürülmüş, evleri harap edilmiştir.

Ey Irak ve Şam halkı! Sizlere müjdeler veriyorum…

Peygamber efendimizden (sav) sizlere müjde gelmiştir. Biliniz ki Allahu Teala sizleri seçti. Seçmesinin sebebi Irak ve Şam’ın merkez ekseni olması içindir. Böylelikle şu ahir zamanda bütün kainatın sahibinin dilemiş olduğu şeylerin vuku bulması için sizleri seçmiştir.

Bu seçim Allah’ın seçimidir. Asla korkmayın, endişelenmeyin ve kızmayın. Allah’ın sizleri seçmesi mutlaka bir ilim ve hikmet üzeredir. Allah sizleri seçerek; İslam dinini ve sünneti müdafa etmeyi dilemiştir…

Sizler ilk hendektesiniz. Sizler şerefli ve değerli insanlarsınız. Sabırlı olunuz ve sabrınızın karşlığını Allah’tan bekleyiniz. Untmayın ki mutlaka hayır gelecektir…

Daha sonra hadiste: “Sonra da biraz sustu. Sonra şöyle dedi: Allah Rasulü (s.a.v) buyurdu ki: “Ümmetimin sonunda bir halife olacak, o malı saymadan serpercesine, avuç avuç dağıtacaktır.”

Birinci nokta: Mehdi, hadiste bahsedilen halifedir.
İkinci nokta: Mehdi, ahir zamanda olacak.
Üçüncü nokta: Mehdi, Irak ve Şam kuşatması oluncaya kadar ortaya çıkmayacak. Acem ve Rumlar (tercümanın notu: Hıristiyanlar) tarafından bu iki bölge üzerinde savaşlar ve fitneler yapılacaktır.

Büyük felaketler olacak. Bütün bunlar olduktan sonra ümmete bir çıkış ve ferahlık gelecektir. Bütün sıkıntı ve fitneler sona erecek ve hayır hasıl olacaktır.

Hadisten çıkarılması gereken dersler şunlardır: Mehdi, Irak ve Şam kuşatıldıktan sonra ortaya çıkacak. Nitekim bizler Irak kuşatmasını yaşadık. Bu olay 90’larda yaşandı. Şam kuşatması ise bu olaydan bir müddet sonra olmuştur. Bizler bu ümmetin sonuncusuyuz, bizler ahir zamanda yaşıyoruz. Müslümanlar dikkat ediniz! Bizler bu ümmetin sonundayız. Allah; sahabeden, ehli beytten, bizlerden, sizlerden ve diğer bütün müslümanlardan razı olsun ve bizlere yardım etsin.

Söz konusu konuşmanın videosu:

İD HABER

Ayrıca Kontrol edin

Musul’da son durum! (21 Şubat)

İD HABER / ÖZEL Irak ordusunun, Haşdi Şabi milislerinin ve Peşmergelerin ABD’nin yoğun hava desteğiyle …

6 Son Yorumlar

 1. “Bir halifenin ölümü anında (ehl-i hal ve akd arasında) ihtilaf olacak. (O zaman) Medine ahalisinden bir adam (Mehdi), kaçarak Mekke’ye gidecek. Mekke halkından bir kısmı ona gelecek ve istemediği halde onu (evinden) çıkaracaklar. Rükn-ü Yemanî ile Makam-ı İbrahim arasında ona biat edecekler. Onları (ortadan kaldırmak için) Şam’dan bir ordu gönderilecek. Ordu Mekke-Medine arasındaki el-Beyda’da yere batırılacak. İnsanlar bunu görünce Şam’ın Ebdâl’ı ve Irak ahalisinin velileri ona gelip biat ederler. Sonra Kureyş’ten, dayıları Kelb kabilesinden olan bir adam zuhur eder ve (Mehdi ve adamlarına) karşı bir ordu gönderir. Ama onlar bu orduya galebe çalarlar. Bu ordu, Kelbî’nin (ihtirasıyla çıkarılmış) bir ordudur. Bu Kelbî’nin ganimetine iştirak edemeyen zarara uğramıştır. Mehdi, malı taksim eder. Halk arasında peygamberlerinin sünnetini (ihya eder ve onun) ile amel eder. İslâm yeryüzüne yerleşir. Yedi yıl hayatta kalır. Sonra ölür ve müslümanlar cenaze namazını kılarlar.” (Ebu Dâvud: 4286, 4288, 4289)

  Bende bu hadis şerife bakıyorum bir halifenin ölümünden sonra mehdi çıkacağı yazıyor. Yani şeyh bağdadiden sonra mehdi çıkacak Allahu alem.

 2. Çok sıkıntılı bir analiz…
  Ne zaman umutsuzluğa (!) düştüğümüzde başlarız mehdiyi sayıklamaya…
  yanlızız, Zordayız, her taraftan kuşatılmışız biliyorum. ama gerçeklere(hakikatlere) baş vurmak zorundayız. acıtsada içimizi.
  Şeyhin veya bizim analizlerimizde sıkıntılar şunlardır:
  *- Ahir zamanın bizim zamanımız olduğu gerçeği nereden biliyoruz? belki hadis daha ileriki zamanıda kast etmiş olabilir!
  *- ırak şam kuşatılması tarihte sadece günümüzde mi olmuş, daha evvel hiç olmadımı ?

  *- ayrıca, şeyh ne isa a.s. ı nede deccalı hiç zikretmemiş. oysaki mehdi ile isa .a.s ın ve deccal’ın vukuları birbirine bağlıdır.
  buna benzer konuları önce ele almak lazım.

  • Şeyhin kastettiği bir takım işaret ve belirtilerin olması yoksa yüzde yüz böyle olacak demiyor zaten…Ayrıca şeyh Mehdi meselesini anlatıyor diğer kıyamet alametlerini değil. Hakze şeyhin bu tür konuşmaları silsile şeklinde bu sadece bir bölümü silsilenin…

  • Ahirzamandayız çünkü hz muhammed s,a,v ahirzaman hakkında söylediği alametlerin çoğu çıkmış. zaten mehdi nin çıkışını işaretlerini hadis şeriflerden biliyoruz. Ahirzamanda müjdelenen hilafet,hz mehdinin halifelik yapacağı islam devlet kuruldu. Mehdinin çıkışı kaldı.

 3. mahmut çingir

  hoşunuza gitmeyen yorumları neden silmektesiniz doğrulardanmı korkuyorsunuz

 4. Mustafa Hak Eri

  Melhame-i Kübrâ’da Amikte başlayacak Rumlarla Büyük savaşta Rumların yani hiristiyan Nato A.B.D komutanı Barakoğlu Obama olacağına dair hadis İbn Hameleud-dan yani Koyun kuzusu oğlu Arapća ve Osmanlıca Barakoğlu ile eş anlamlıdır .Viki Pedia Barak Obama kimdir sorusuna Kenyalı bir Müslüman olaan Barak isimli kişi olan babası tanıtılıyor. BEZZAR 3387;M.ZEVAİD 13/20.SAİFE
  12420 numaralı hadiste İbn Hameleud-dan yani Koyun kuzusu oğlu yani Barakoğlu Hiristiyan Nato A.B.D komutanı olarak bildiriliyor. …Yani Mehdinin hilafetine çok yakın bir süreçte yiz Allah en doğrusunu bilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler