//
Ana Sayfa / TÜRKİYE / “IŞİD Kılıçdaroğlu’nu vuracak”

“IŞİD Kılıçdaroğlu’nu vuracak”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’nin aktardığına göre, Başbakan Binali Yıldırım’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gece yarısı yaptığı suikast ihbarının ayrıntıları belli oldu.

Buna göre, suikastin ikiz araçla konvoya yönelik olarak planlandığı ileri sürüldü.

‘Başbakan’a gece yarısı Kılıçdaroğlu’nu aratan suikast istihbaratı’ başlıklı bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, iddiaya ilişkin detayları paylaştı:

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Aralık 2016 Perşembe günü, ‘Türkiye’deki Ormancılık Politikalarının Toplumsal Yansımaları’ konulu çalıştayına katılmak üzere Bodrum’daydı. Gece 23 sıralarında telefonu çaldı. Arayan Başbakan Binali Yıldırım’dı.

Başbakan sabahı bekleyememiş, Ankara dışında olan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na telefonla ulaşma gereği duymuştu. Başbakan, Kılıçdaroğlu’na, liderlere yönelik ciddi bir suikast ihbarı alındığını belirterek, zırhlı araç tahsis etmek istediklerini söyledi.

Benzer teklifi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de yapacağını, suikast istihbaratının ciddi olduğunu, zırhlı aracı kabul edip kullanırsa memnun kalacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu’nun konvoyu 25 Ağustos’ta Artvin’de PKK’nın roketatarlı saldırısına maruz kalmış, CHP Lideri, bu saldırıdan sonra yapılan zırhlı araç teklifini kabul etmemişti.

O nedenle Başbakan bu kez ısrarlıydı. Kılıçdaroğlu, Başbakan’ın, ‘zata mahsus’olarak verdiği bilgilerden ikna oldu, fazla direnmedi, zırhlı araç teklifini kabul etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise kabul etmedi.”

Selvi, ihbarın detaylarına ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

“Suikast ihbarı ciddi. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, sadece Kılıçdaroğluve Bahçeli’ye yönelik olarak değil, protokole mensup isimlerin de hedef olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu üyeleri ve muhalefet liderleri.”

Ayrıca Kontrol edin

Başbakan Yıldırım’dan MİT’e tehdit!

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı bozkurt işareti için ”80 milyonu kucaklıyoruz, tek istisna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler