//
Ana Sayfa / KAFKASYA / Kadirov: DAEŞ’e biatler yalan!

Kadirov: DAEŞ’e biatler yalan!

Rus destekli Çeçenya lideri Kadirov, İslam Devleti’ne yapılan biatleri gerçek olmadığını belirterek “DAEŞ’e yapılan biatler yalan. Onlara Çeçenya’da barınamazlar.” dedi.

Geçen hafta başkent Cevherkale (Grozni)’de yapılan ve 11 askerin öldüğü saldırılardan sonra konuşan Kadirov, Kafkasya’da ve Çeçenya’da İslam Devleti’nin barınamayacağını söyledi.

Kafkasya Emirliği’nin Ebubekir el Bağdadi’ye biat etmesi ve bölgedeki savaşçıların videolar yayınlamasından sonra Kadirov bir açıklama yaptı.

Elinde sufi tespihi ile basın karşısına çıkan Rusya yanlısı Çeçenya hükümeti lideri Kadirov “Kafkasya’daki militanların Ebubekir el Bağdadi’ye biat ettiği iddiası blöften başka bir şey değil. Hiçbir gerçekliği yoktur. Onlar, Çeçenya’da destek bulamaz, çünkü halkımın %99,9’u barışçıl, huzurlu bir hayat istiyor.” dedi.

Kadirov “Henüz hakkından gelemediğimiz, ormanda saklanan birkaç haydutun, İblis Devleti radikallerine herhangi bir yardımda bulunabileceklerini düşünmüyorum” dedi.

Kadirov, saldırıların arttığı Çeçenya’daki durumun tamamıyla güvenlik güçlerinin kontrolünde olduğunu da söyledi.

Buna karşın İslam Devleti’nden gelen tehditleri küçümsemediklerini belirten Kadirov, “Bu enfeksiyonun Çeçenya’da yayılmasına izin vermeyeceğiz. Şeytan ve haydutları acımasızca yok edeceğiz” dedi.

Kadirov, Suriye’nin Halep kentine, Çeçenya’nın Hankale askeri üssünden yaklaşık 1500 Çeçen askerini savaşçı olarak göndermişti.

Ayrıca Kontrol edin

Çeçenistan’dan Suriye’ye polis birliği!

Çeçenistan’ın Rusya kontrolündeki cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov, Çeçenler’in Suriye’nin en önemli şehirlerinden Halep’te Rus askeri ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler