//
Ana Sayfa / KAFKASYA / Kadirovistler Suriye savaşında!

Kadirovistler Suriye savaşında!

Rusya, yoğun çatışmaların yaşandığı Halep şehrine Esed rejimini desteklemek üzere Çeçenistan’dan özel bir askeri birlik gönderdi.

Rusya ve İran destekli katliamlara imza atan Beşar Esed yönetimine Rusya’dan bir jest daha.

Rus destekli Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Ramzan Kadirov’dan Rusya devlet başkanı Putin’in kendisinden Suriye’de Esed saflarında savaşacak bir Çeçen askeri birlik kurmasını istediği ortaya çıktı.

Çeçenistan Müftüsü Salih Mecidov Kadirov’un Putin’den kendisinin de Suriye’ye gitmesi için izin istediğini ancak Putin’in ülkenin başında kalmasını emrettiğini söyledi.

Askeri birlik kurma isteğini derhal kabul eden Kadirov kurulan askeri birliğe dini telkinde bulunması için de Çeçenistan Müftüsü Salih Mecidov’u görevlendirdi.

Rusya Ortodoks Kilisesine bağlı bir papazın da askerlerin Suriye’ye gitmeden önce onları ziyaret ettiği ortaya çıktı.

Müftü Mecidov’un Suriye’ye muhaliflerle savaşmak için gidecek askerleri motive etmek için Halid bin Velid, Hz Ömer ve Hz Ali’den örnekler verdiği, o toprakların kutsal olduğu ve oraya Müslümanları korumak için gidiyorsunuz dediği ses kaydı ortaya çıktı.

Rus kaynaklar Suriye’ye gönderilen Çeçen askerlerin Rusların önünde sıcak çatışma bölgelerinde değerlendirileceği bilgilerini geçti.

İşte o Kadirovist askerler:

Ayrıca Kontrol edin

Cenevre görüşmeleri nihayet başladı!

Suriyeli muhalifler ve Esed rejimi arasında yapılan Cenevre görüşmeleri başladı. Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Suriye …

2 Son Yorumlar

  1. Haçın köpeği kafir muşrik sufi Rabbim senin parça parça edildiğini tüm muslimanlara gostersin

  2. Bu kafirler neyin kafasını yaşıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler