//
Ana Sayfa / ORTADOĞU / Kuzey Irak’ta 100 türbe yıkıldı!

Kuzey Irak’ta 100 türbe yıkıldı!

Kuzey Irak Bölgesi Diyanet İşleri Bakanlığı, İslam Devleti’nin Kürdistan topraklarındaki 100’ün üzerindeki türbeyi yıktığını açıkladı.

Kuzey Irak Bölgesi Diyanet İşleri Bakanlığı Sözcüsü Meriwan Nekişbendi, savaşçıların, tüm Kuzey Irak topraklarında Hristiyan, Ezdi ve Kakayilere ait 100’ün üzerinde ibadethane ve kutsal yeri yıktığını ettiğini söyledi.

Nekişbendi, ‘Bu teröristlerinin patlattığı veya tahrip ettiği yerler; dışarıdan gelen başka dinden insanların kutsal kabul edip ve ziyaret ettiği yerlerdi. Bazı yerler de Irak’ta yaşayan bileşenleri temsil eden mekanlardı’’ dedi.

Diyanet İşleri Bakanı Sözcüsü, savaşçıların sadece türbeleri tahrip etmediğini, başka dinlere ait kutsal yazılar, dini kitaplar ve belgeleri de yaktığını kaydetti.

Sözcü ayrıca, uzun yıllardır bu coğrafyada olan türbelerin yıkılarak halkın dua etmesinin engellendiğini öne sürdü. Sözcü, halka türbeler yıkıldıysa da, o zatlara dua etmeye devam etmeleri çağrısında bulundu.

Din adamları, kabir ve türbelerden yardım istemenin cehalet mazaret olmaksızın şirk olduğu konusunda uyardı.

Ayrıca Kontrol edin

Cenevre görüşmeleri nihayet başladı!

Suriyeli muhalifler ve Esed rejimi arasında yapılan Cenevre görüşmeleri başladı. Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Suriye …

Bir Yorum

  1. Ayet: Kullarım sana beni sorduğunda söyle onlara ben çok yakınım Bana dua edenin duasına icabet ederim (Bakara 186)

    Ayet: Bana dua edin duaniza icabet edeyim. Bana ibadeti bırakıp büyüklük taslayanlar asagilanarak cehenneme gireceklerdir. (Mümin 60)

    Ayet: Her kim Allah ile birlikte bir ilaha dua ederse bu hususla ilgili hiç bir delil yoktur. O kimsenin hesabı ancak Rabbinin neznindedir. (Muminun 117)

    Hadis: peygamber sav söyle buyurdu; Dua ibadettir. (Tirmizi/ sahihtir)

    Her kim Allah’tan cc başkasına dua eder veya dua da aracı olarak koyarsa şirk işlemiş olur. Çünkü Allah’a cc has olan bir ibadeti başkasına yapmış olacaktır. Medet ya Gavs Medet ya Seyh Medet ya Huseyn Medet ya A.Kadir Geylani diyen bir kimse Allah ile birlikte bir başkasına dua ettiği için şirke girip müşrik olmuştur. Cehaleti de onun için mazeret değildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler