//
Ana Sayfa / AFRİKA / Nijerya’da kilise çöktü: 160 ölü

Nijerya’da kilise çöktü: 160 ölü

Batı Afrika ülkesi Nijerya’nın güneyindeki Akwaibom eyaletinde, bir kilisede çatının çökmesi sonucu en az 160 hristiyann yaşamını yitirdiği bildirildi.

Yerel basında çıkan haberlere göre; eyaletin başkenti Uyo’daki Reigners Bible Kilisesi’nin çatısı, yüzlerce kişi ünlü Papaz Akan Week’in psikoposluk töreni için toplanmışken çöktü.

Uyo Eğitim Hastanesi Başhekimi Etete Peters, olay sonrası hastaneye 160 kişinin cesedinin getirildiğini, ölenlerin sayısının artmasından endişe ettiklerini belirtti.

Kutsanmak için geldikleri kilisede neye uğradıklarını şaşıran 200 kişi de yaralandı.

SORUŞTURMA AÇILACAK

Afrika’nın en ünlü misyonerlerinden Psikopos Akan Weeks ise yapımı henüz bitmemiş olan kilisenin çatısının çökmesi sonucu 200’e yakın kişinin hayatını kaybettiğini söyledi.

Çatısı çöken kilisede arama kurtarma çalışmaları devam ederken, olay sırasında içeride olan Eyalet Valisi Udom Emmanuel olaydan yara almadan kurtuldu.

Vali Sözcüsü Ekerete Udoh, eyalet yönetiminin olayla ilgili soruşturma açacağını aktardı.

OLAY BİR SABOTAJ MI?

Öte yandan Afrika ajansları olayın, İslam Devleti’nın Batı Afrika kolu (eski adı: Boko Haram) tarafından yapılan bir sabotaj olduğunu iddia etti.

Nijerya’nın Lagos kentinde, 12 Eylül 2014’te bir Sinagog devam eden yenileme çalışmaları sırasında çökmüş, olayda 116 kişi yaşamını yitirmişti.

Ayrıca Kontrol edin

Boko Haram’ın şeriat mahkemesi!

2015’te Ebubekir el Bağdadi’ye bağlılıklarını açıkladıktan sonra Boko Haram olan isimlerini “Batı Afrika Vilayeti” şeklinde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler