//
Ana Sayfa / ASYA / Polislerden Arakanlılara işkence!

Polislerden Arakanlılara işkence!

İşgalci Myanmar hükümeti, güvenlik güçlerinin Arakanlı Müslümanları dövdüğünü ortaya koyan görüntülerle ilgili soruşturma başlattı.

Devlet Başkanlığı ofisinden yapılan açıklamada, sosyal medyada paylaşılan görüntülerin 5 Kasım’da Koe Tan Kauk köyündeki bir operasyon sırasında bir polis tarafından kayda alındığı bildirildi.

Myanmar hükumeti, uluslararası kamuoyunu ve insan hakları örgütlerini ayağa kaldıran görüntülerle alakalı 4 polisin gözaltına alındığını ancak soruşturma kapsamında daha fazla gözaltıların olabileceğini duyurdu.

Rohingya dayanışma grupları, operasyonların başlamasından bu yana eyalette 400 Arakanlı müslümanın öldüğünü belirtirken Myanmar hükumeti ölü sayısının 86 olduğunu savunuyor.

Sınır karakollarının bulunduğu Maungdaw ve Yathay Taung kasabalarında nüfusun çoğunluğunu Birleşmiş Milletler tarafından dünyada en fazla zulüm gören topluluk olarak tanımlanan Arakan Müslümanları oluşturuyor.

Arakan eyaletinde 2012 yılında Budistler ile Müslümanlar arasında çıkan şiddet olaylarında çoğu Müslüman çok sayıda kişi yaşamını yitirdi.

Resmi devlet politikası gereği kimlik verilmeyen ve vatandaş olarak kabul edilmeyen Müslüman azınlığa ait yüzlerce ev ve iş yeri ateşe verilirken binlerce Müslüman da bölgeyi terk etmek zorunda kaldı.

Sansürlenerek yayınlanan görüntüler:

Ayrıca Kontrol edin

Musul’da son durum! (21 Şubat)

İD HABER / ÖZEL Irak ordusunun, Haşdi Şabi milislerinin ve Peşmergelerin ABD’nin yoğun hava desteğiyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler