//
Ana Sayfa / FOTO GALERİ / Rafsancani ölünce İran karıştı!

Rafsancani ölünce İran karıştı!

Eski İran Cumhurbaşkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani, 82 yaşında hayatını kaybetti. Rafsancani öldürüldü’ haberi İran’ı karıştırdı.

Rafsancani’nin ölüm haberi üzerine halk sokaklara döküldü. “Öldürüldü” sloganları atan halk hastane önünde toplandı.

Kalabalıklar protesto yürüyüşü yaparken “Rafsancani’nin 2 saat içinde kalp krizi geçirip hastanede öldürüldüğü” söylentileri İran sokaklarını karıştırdı.

Eski İran Cumhurbaşkanı ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Başkanı Ali Ekber Haşimi Rafsancani’nin geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği haberleri sonrası yüzlerce insan hastane önünde toplandı, sloganlar attı.

Hızla yayılan bu söylenti nedeniyle millet, internet üzerinden Rafsancani’nin kaldırıldığı hastaneye gelmeleri yönünde davetler yapıldı.

Ali Ekber Haşimi Rafsancani’nin hayatını kaybetmesiyle ilgili olarak İran Sağlık Bakanı Amir Mohsen Dayay’ın, doktorları suçlayıcı bir açıklamada bulunduğu bildirildi.

Bakan Dayay’ın “Rafsancani”nin yanında kendi doktorları yoktu. Bana gelen haberlere göre dokrorlar, üzerine düşeni yapmamış” dediği öğrenildi.

İran, yaklaşık 4 ay sonra sandık başına gidecek. Yaklaşan seçimler öncesi Rafsancani’nin aniden hayatını kaybetmesi, sağlık bakanının “doktorlar görevinin yapmamış” şeklindeki bu açıklaması kuşkuları besledi.

Şüpheli bulunan ve sokaklarda “ölmedi; öldürüldü” denilen Rafsancani’nin vefatında konuşanlan bir şüphe ise biyolojik terör.

Eylemlerden kareler:

'Rafsancani öldürüldü' haberi İran'ı karıştırdı

http://cdn.haber10.com/uploads/2017/01/08/ba46d87b21bbf0f57b1dfcab49837f66_rafsan2jpeg.jpeg

Ayrıca Kontrol edin

Cenevre görüşmeleri nihayet başladı!

Suriyeli muhalifler ve Esed rejimi arasında yapılan Cenevre görüşmeleri başladı. Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Suriye …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler