//
Ana Sayfa / TÜRKİYE / Reina’da ölen 39 kişi şehit mi?

Reina’da ölen 39 kişi şehit mi?

İstanbul’da Ortaköy’deki dünya ünlü Reina eğlence merkezine yapılan saldırıda ölen 39 kişinin “şehit” olarak kabul edileceği ve şehit maaşı bağlanacağı belirtildi.

Noel kutlaması saldırısında yaralananların “gazi” sayılıp sayılıp sayılmayacağı ise henüz belli değil.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş şunları söyledi:

“Biliyorsunuz bu terör saldırılarıyla ilgili bir yasa var. Sivil şehit meselesiyle ilgili bir yasa var. Bu konu gündeme gelmedi. Gündeme gelir ve bu konu da gerekirse tartışılır.”

Öte yandan, Reina’ya yeni yılın ilk anlarında düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenlerden 38’inin kimlikleri belirlendi. Bir kişinin kimlik tespit çalışmaları sürüyor.

Otopsi işlemi tamamlananlardan 13’ünün Türkiye Cumhuriyeti, 25’inin ise yabancı ülke vatandaşı olduğu açıklandı.

Yabancı uyruklular arasında 7 Suudi Arabistan, 3 Lübnan, 2 Irak, 2 Tunus, 2 Hindistan, 2 Ürdün, 2 Fas, 1 Rusya, 1 Kuveyt, 1 Kanada, 1 Suriye ve 1 İsrail vatandaşı bulunuyor.

“Şehit” olarak kabul edilmesi beklenen cenazelerden 13’ü yakınlarına teslim edildi. Saldırıda dördü ağır olmak üzere 65 kişi de yaralanmıştı.

 ABD’li Reina “gazi”sinin sözleri:

İzmir’deki Reina ve noel tepkisi:

Ayrıca Kontrol edin

Dünya ‘Londra saldırısına’ karşı tek yürek!

Suriye, Arakan, Gazze, Doğu Türkistan, Irak ve diğer onlarca ülkede sivillere yönelik yapılan katliamlara hiçbir …

2 Son Yorumlar

  1. Şu alttaki video yu izledim twitter’da ilk defa ismini duyduğum halk evleri denilen bir dernekmidir onun mensupları baktım hep alevi çoğu içkici.bu soytarı gruplar hem şeriata karşıyız der hem laikliği savunur. O çocuk tecavüzcülerini besleyip yediren zaten kendi savunduğu laik sistemdir. İslamdaki hükmü ölüm zaten. İslamın ceza hukukunu uygulamayı karşı çıkıp sonra gelip suç işlemiş bir kişi üzerinden müslümanlara hakaret eden bu alevi sol yapılar onlar müslümanlara saldırmak için bahane arıyor. Ak Parti bu sol alevi grupları korumak için Deaş adı altında binlerce selefi kardeşi hapise attı. Ama ak parti bu sol alevi örgütlerin saldırdığı sofilerin tepkisinden ne yapacak merak ediyorum.

  2. ibrahim musab

    Ulan böyle Bi kafir benim karşıma ciksa Dayanamam agzini burnunu kirarim orda vallahi.Gün gelecek bu kafirler bu ülkede yasayamayacak inşallah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler