//
Ana Sayfa / AVRUPA / “Selefi mescidlerini kapatacağız!”

“Selefi mescidlerini kapatacağız!”

Almanya’da yapılacak seçimlerin en güçlü adaylarından Sigmar Gabriel, Türkiye’de ve Avrupa’nın bazı ülkelerinde olduğu gibi Almanya’da da selefilerin mescidlerini kapatmaları gerektiğini söyledi.

SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel, “İslamcılıkla” mücadelede daha sert yöntemlere başvurulmasını istedi. Gabriel, Selefi camilerinin yasaklanması önerisini gündeme getirdi.

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel, Almanya’da “İslamcılarla” daha sert şekilde mücadele edilmesini istedi.

Der Spiegel dergisine konuşan Gabriel, “Selefi camilerin yasaklanması, cemaatlerinin dağıtılması ve vaizlerinin sınır dışı edilmesi gerekiyor, hem de olabildiğince kısa süre içerisinde” dedi.

Gabriel,hiç kimsenin din özgürlüğünün koruması altında olamayacağını söyledi. SPD Genel Başkanı, “Bu konuda benim toleransım sıfır” dedi.

Der Spiegel’e yaptığı açıklamada Gabriel sözlerini şöyle sürdürdü: “İslamcılığa (selefi müslümanlara) karşı mücadelemizde ciddiysek, bunun bir kültür savaşı olması gerekiyor” dedi.

Toplumdaki birlik ve beraberlik duygusunun güçlendirilmesi gerektiğini belirten Sosyal Demokrat politikacı, “Semtlerin yitip gitmemesi, köylerin sefalete düşmemesi, insanların radikalleşmemesi için mücadele etmeliyiz” dedi.

Gabriel, Suriye’ye savaşa gidenlerin yarısına yakının Alman, çoğunun da Alman anne-babadan doğma kişiler olduğunu hatırlattı.

 

Ayrıca Kontrol edin

Cami imamları MİT ajanı mı?

Diyanet’in ‘casus imamlar’ı Hollanda ve Almanya’nın ardından Avusturya’yla da krize neden oldu. Viyana soruşturma başlattı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler