//
Ana Sayfa / ORTADOĞU / TSK yakılan askerler videosunu inceliyor

TSK yakılan askerler videosunu inceliyor

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye’nin Halep kentinin kuzeydoğusunda yer alan El Bab’ta kaçırılan iki askerin yakılarak öldürmesine ait olduğu iddia edilen video görüntülerini inceliyor.

Açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, bu akşam sosyal medyada paylaşılan görüntülerin gerçek olup olmadığına ilişkin bir tespit yapılmasının ardından bakanlıktan konuyla ilgili bir açıklama yapılacağını söyledi.

Bazı sosyal medya sitelerinin hesaplarından akşam saatlerinde 19 dakikalık bir video yayımlandı.

Videoda üniformalı iki kişinin yakılarak öldürüldüğü görülüyor. Yakılan kişilerin faal Türk askeri olduğu öne sürülüyor.

Ancak, videonun gerçekliği ve bu kişilerin kimliklerine ilişkin TSK tarafından resmi olarak teyit edilmiş kesin bir bilgi bulunmuyor.

Öte yandan, TSK’dan bu sabah yapılan bir açıklamada, “Harekatta (Fırat Kalkanı Harekatı) 51 hedef ateş altına alındı, 37 bina, 3 cephanelik ve bir lojistik merkezi imha edildi” denildi.

Önemli not: Yayınlanan söz konusu videoda kamuoyunu rahatsız edebilecek, Anayasa’da terör örgütlerinin propagandasına hizmet edebilecek unsurlar bulunduğundan, yayın politikamız sebebiyle bu haberde hiçbir görüntüye yer verilmemiştir.

Ayrıca Kontrol edin

Valilikten şok cinayet açıklaması!

Diyarbakır valiliği, üniversite öğrencisi Kemal Kurkut’un Diyarbakır Newrozu’nun düzenlendiği alana ‘elinde bıçakla girmek istediği sırada …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler