//
Ana Sayfa / ORTADOĞU / “Türkiye El Bab’da bataklıkta”

“Türkiye El Bab’da bataklıkta”

PYD-YPG Eş Başkanı Salih Müslim, Türkiye’nin El Bab’da büyük bir bataklığa girdiğini iddia etti.

Suriye’nin kuzeyinde varlık gösteren PYD-YPG’nin Eş Başkanı Müslim, Suriye’deki gelişmeler, El Bab’da yaşanan çatışmalarla ilgili konuştu.

Türkiye’nin El Bab operasyonunu ‘bataklığa girmek’ olarak değerlendiren Müslim, şunları söyledi:

“Türkiye bu bataklıktan nasıl çıkacak belli değil. Türkiye’nin El Bab’da başarılı olması ve El Bab’ı alması zor gözüküyor. Kesin bir şey yok henüz.”

Türkiye’nin ‘Menbiç’i temizlemeye kararlıyız’ sözleriyle ilgili ise Müslim, “Türkiye Menbiç’e saldırırız diyor. Rüya görüyor. Kim Menbiç’e saldırırsa Menbic halkı kendini savunur. Topraklarını savunurlar. Sedece Türkiye değil, kim Menbiç’e saldırırsa oradaki insanlar kendini savunurlar” yorumunu yaptı.

‘ABD İLE İLİŞKİLERİMİZ İYİ’

Müslim,”ABD ile ilişkilerimiz iyi bir şekilde gidiyor. Demokratik Suriye Güçleri yöneticilerinden aldığımız bilgilere göre ABD, Demokratik Suriye Güçlerine askeri yardımlarda bulunuyor. ABD ile Demokratik Suriye Güçleri arasında da iyi ilişkiler bulunuyor” ifadelerini kullandı.

RUSYA İLE İLİŞKİLER

Rusya ile iyi ilişkilerinin olduğunu vurgulayan Müslim, “Rusya’da Demokratik Özerklik Temsilciliği bürosu bulunuyor. Bazı kesimlerin PYD’nin Moskova’daki temsilcilik bürosunun kapatıldığı yönündeki iddiaları doğru değildir. Büro açık ve faaliyetlerine devam ediyor” diye konuştu.

Musli ayrıca YPG’nin başarısız giden Rakka operasyonu hakkında da umut vaaddetti.

Ayrıca Kontrol edin

Suud’dan ABD’ye ‘işgal’ desteği!

Suudi Arabistan’ın Mısır’dan parayla alacağı Sanafir ve Tiran adalarında Amerika’ya askeri üs vermeyi teklif ettiği …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cialis
Yerli Filmler